Connect with Us

Vlerësim i jashtëzakonshëm, Tit Berisha mes portierëve më të mirë në Europë

Kombëtare

Vlerësim i jashtëzakonshëm, Tit Berisha mes portierëve më të mirë në Europë

Publikuar

-

Vendi i parafundit dhe vetëm 18 pikë në këto javë të kampionatit. Spal po përjeton një endërr të keqe ndryshe nga nisja e sezonit 2019/2020. Vitin e kaluar skuadra italiane rrezikoi shumë rënien nga kategoria ndërsa pa me sytë nga merkatua për të siguruar portën.

Spal ja doli. Arriti të afrojë një nga portierët më të mirë në Seria  A. Etrit Berisha ka qenë një nga shpëtimtarët kryesor të skuadrës italiane deri më sot.

Së fundmi statistikat tregojnë se gardiani shqiptar renditet i treti nga portierët më të mirë të Europës në 5 ligat kryesore. Me 107 topa të shpëtuar Berisha ka me se të krehohet e bashkë me të edhe tifozët italian e ata kuqezi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: