Connect with Us

“A e njfni babën ju?”/ “Tirona Fanatics” dhe “Ultras Guerrils” nuk bëjnë paqe as në kohën e Koronavirusit

Sport

“A e njfni babën ju?”/ “Tirona Fanatics” dhe “Ultras Guerrils” nuk bëjnë paqe as në kohën e Koronavirusit

Publikuar

-

Ndoshta tashmë janë të karantinuar nëpër shtëpitë e tyre, por kjo nuk do të thotë se urrejtja mes “Tirona Fanatics” dhe “Guerrils” nuk vazhdon. Ditën e djeshme ultrasit e Partizanit publikuan një shkrim të shkurtër thumbues, ku në fund ishte edhe shprehja e famshme “Rrini në shtëpi”.

Ky postim i kundërshtarëve kurrsesi nuk mund të kapërdihet nga tifozët e Tiranës, që në situatën që ndodhen dy klubet historikë të Shqipërisë, e kanë përgjigjen gati.

“Fanatics” nuk kanë zgjedhur të flasin shumë, por kanë vendosur të postojnë videon e fitores së derbit të fundit me shifrat 5-1 dhe si përshkrim të videos shkruajnë: ”A e njihni babën ju?”, ndërkohë poshtë saj është një dorë me pesë gishtat, duke i zgjuar kundërshtarëve kujtimin e freskët të “manitas” së derbit.

A e njifni babën ju ?#TR1920A 👋

Gepostet von Tirona Fanatics am Sonntag, 15. März 2020

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: