Connect with Us

Barcelona do titullin, nuk pyet për “koronavirusin”/ Bën kërkesën zyrtare

La Liga

Barcelona do titullin, nuk pyet për “koronavirusin”/ Bën kërkesën zyrtare

Publikuar

-

Ashtu si në ligat e tjera edhe në kampionatin spanjoll duhet të shpallet një fitues. Ndryshe nga Premier Liga në Spanjë diferenca është e vogël, me Barcelonën që kryeson tabelën e klasifikimit me dy pikë më shumë se rivalët e përjetshëm të Real Madridit.

Duke parë vendin në tabelë, Barcelona ka dërguar një kërkesë në La Liga, ku kërkon që titullin ta marrin ata. Kërkesa e klubit blaugrana bazohet në faktin se ata kanë luajtur kundër çdo skuadre të kampionatit dhe janë shpallur kampionë dimri.

Në rregullore eksizton një pikë që lejon ndërprerjen e kampionatit në rast të një emergjence kombëtare. Kjo kërkesë e Barçës me shumë mundësi do të hasë në pengesa, pasi vështirë se kundërshtarët do e lëshonin kaq lehtë titullin kampion.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: