Connect with Us

Çfarë do të ndodhë me kampionatin? Duka tregon se kur mund të luhet pjesa e mbetur

Sport

Çfarë do të ndodhë me kampionatin? Duka tregon se kur mund të luhet pjesa e mbetur

Publikuar

-

UEFA do të marrë nesër në orën 13:00 një vendim shumë të rëndësishëm lidhur me të gjitha aktivitetet futbollistike evropiane për klube dhe gjithashtu ekipet Kombëtare. Një ditë përpara këtij vendimi, “Panorama Sport” ka kontaktuar direkt me presidentin e FSHF-së, Armand Duka, i cili është njëkohësisht edhe anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s.

I pyetur se çfarë do të bëjë FSHF-ja me kampionatin dhe a ka një plan B nëse situata zgjat më shumë nga sa është parashikuar, Duka la të hapur mundësinë e vazhdimit të javëve të mbetura në Superiore dhe kategoritë e tjera të futbollit shqiptar në muajin qershor.

“Duhet të ndjekim situatën hap pas hapi, por mendoj se kampionatin mund ta luajmë në qershor”, deklaroi shkurtimisht presidenti i FSHF-së. Kujtojmë se në Superiore kanë mbetur edhe 10 ndeshje për t’u luajtur, ndërsa Kupa e Shqipërisë nuk ka zhvilluar ende ndeshjet e para të turit çerekfinal.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: