Connect with Us

Deklarata e fortë/ “Halili gënjen! Të mbajë titullin e Kategorisë së Parë”

Sport

Deklarata e fortë/ “Halili gënjen! Të mbajë titullin e Kategorisë së Parë”

Publikuar

-

Metush Seferi ka qenë presidenti i Tiranës gjatë viteve 1993-1998. Ai pretendon për një borxh prej rreth 700 milion lekësh të vjetra, teksa djali i tij ka reaguar pas deklaratës së Refik Halili. Presidenti aktual i bardhebluve u shpreh se ka dashur të kontribuojë te Tirana që në vitin 1996.

Djali i Metush Seferit, Alban Seferi ka postuar një koment thumbus ndaj Halilit në rrjetet sociale, duke theksuar se ky i fundit gënjen dhe t’i gëzohet titujve të Kategorisë së Parë.

“Refik je i “madh”, tani na dole te Tirona qe ne 96-97 ppfff genjeshter(me bisht madje)ske pas lidhje me Tironen nga 93 e deri ne shtator 98 kur im ate e la edhe erdhi Lut Nuri(qe ka qene disa here sposorizues edhe ne ato vite po ti jo)me vone nuk e di po ne per here te pare te kemi degjuar si donator ne 2004 ti na thua 96-97,mer kete kampionat qe po vjen “papritur” drejt nesh….po sa per histori beje me krahet e tua e mbaj titujt e tu(ske shume po mbaji me gjithe titullin kampion ne kat 1 qe e ke ekzluzivitet) se me titujt e viteve 93-98 (3 kampionate 3 kupa e 3 superkupa) ste lidh asgje. Forca Tirona”, shkruan Seferi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: