Connect with Us

E bujshme/ Hysaj do të largohet nga Napoli, është i pakënaqur me rrogën

Kombëtare

E bujshme/ Hysaj do të largohet nga Napoli, është i pakënaqur me rrogën

Publikuar

-

Elseid Hysaj do të largohet nga Napoli dhe këtë herë bëhet fjalë për një lajm merkato që ka vërtetësi. Pavarësisht se është përfolur shumë për largimin e mbrojtësit shqiptar që nuk ndodhi kurrë, këtë herë ka rrugë të ndryshme nga Napoli.

Lojtari i Kombëtares do të jap lamtumirën dhe me shumë mundësi stërvitjet e ardhshme mund të jenë të fundit për të me të njëjtën fanellë, nëse Seria A do të vazhdojë. “Calcionline” e bën fakt të kryer largimin e shqiptarit, ndërsa shprehet se mes arsyeve për t’u larguar është edhe rroga më e lartë që te Napoli nuk mund ta ketë kurrë, por janë të gatshme për të marrë disa skuadra të klasit të parë.

Ndërkohë edhe vetë menaxheri i tij, Mario Xhuifredi, shprehet hapur: “Është një lojtar që ka qenë për tre vite si më i mirin ë Serinë A dhe në këtë kampionat është duke luajtur mirë me Gatuzon, po tregon nivele të larta. Por është e pamundur të qendrosh te Napoli, do të shohim përtej rrugëve”, ka thënë Xhuifredi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: