Connect with Us

E bujshme/ Ja kush është presidenti i klubit të njohur që pritet të shpëtojë botën nga Koronavirusi

BundesLiga

E bujshme/ Ja kush është presidenti i klubit të njohur që pritet të shpëtojë botën nga Koronavirusi

Publikuar

-

Presidenti i Hofenhaimit, Dietmar Hop, i cili në javët e fundit u sulmua ashpër nga tifozët e skuadrave të ndryshme të Bundesligës, të cilët shprehën nëpërmjet thirrjeve dhe parullave urrejtjen ndaj tij, mund të shndërrohet në heroin e luftës kundër Koronavirusit.

Sipas prestigjiozes gjermane “Der Speigel” kompania e presidentit të Hofenheimit “Cure Vac” është duke eksperimentuar vaksinën efikasësë për parandalimin e Koronavirusit, që po çmend mbarë botën.
http___com.ft.imagepublish.upp-prod-us.s3.amazonaws (1)

Ekskluzivitetin e formulës kërkoi ta kishte presidenti SHBA-së Donald Tramp, kundrejt një pagesë marramendëse, por kjo gjë nuk do të ndodhë pasi Gjermania nuk ka pranuar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: