Connect with Us

Është izoluar në Kosovë, ish-përgatitësi atletik i Napolit dhe Partizanit: Vend i varfër, nuk do të …

Sport

Është izoluar në Kosovë, ish-përgatitësi atletik i Napolit dhe Partizanit: Vend i varfër, nuk do të …

Publikuar

-

Ish-përgatitësi atletik i Partizanit, Korado Sakone ka lënë një shije të mirë në kujtimet e të kuqve teksa në sezonin e kaluar ishte pjesë e stafit e ekipit që doli kampion prej 26 viteve. Tashmë, italiani, ish-përgatitës atletik edhe te Napoli, është pjesë e Gjilanit në Ipko Superliga e Kosovës, ku punon me trajnerin Gentian Mezani.

Ndërkohë, në një intervistë për mediat italiane, Sakone ka treguar situatën me Koronavirusin në Kosovë, ndërsa nuk ka lënë pa përmendur edhe Napolin. “Hedh sytë jashtë dhe nuk shoh asgjë përveç fushave. Ndihem me fat në një farë mënyrë, sepse nuk kam fqinj afër. Por, një farë frike ekziston, edhe për faktin që këtu në Gjilan është vetëm një spital i rrrënuar. Këtu nuk i kanë mundësitë për të përballuar pandeminë.

Njerëzit janë shumë të kujdesshëm, në supermarket i kam parë të gjithë me maska. Në Gjilan ka dy qendra të mëdha tregtare, qyteti është i vogël dhe shëndetësia nuk është në nivelin tonë. Gjithsesi, duhet të mos e humbasim qetësinë dhe të presim, nuk mund të shkojmë askund. Në fillim të javës së kaluar isha në Shqipëri. Vajza ime jeton dhe studion aty. I kam nisur të gjithë lojtarëve programin e specializuar. Klubi është i shkëlqyer dhe punoj me një trajner shqiptar, i cili vlerësoi punën që bëra te Partizani. Përvoja me Gjilanin është e shkëlqyer, është edhe një përvojë jete. Deri të shtunën ishte gjithçka e qetë. Kosova është një vend i varfër.

Nuk do të ikja prej këtu në këto moment, profesionalizmi im nuk ma lejon”. Napoli? “Klubi është i shkëlqyer dhe punoj me një trajner shqiptar, i cili vlerësoi punën që bëra te Partizani. Përvoja me Gjilanin është e shkëlqyer, është edhe një përvojë jete. Deri të shtunën ishte gjithçka e qetë. Kosova është një vend i varfër. Nuk do të ikja prej këtu në këto moment, profesionalizmi im nuk ma lejon”, tha Sakone.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: