Connect with Us

Flet futbollisti i parë i Serie A i prekur nga “koronavirus”/ Jep mesazhin e madh

Seria A

Flet futbollisti i parë i Serie A i prekur nga “koronavirus”/ Jep mesazhin e madh

Publikuar

-

Daniele Rugani ishte futbollisti i parë i Serie A që rezultoi i prekur nga Covid-19 pas tamponit të bërë ku u konfirmua pozitiv. Lajmërimi i Juventusit tronditi gjithë ambjentin bardhezi dhe jo vetëm. Sot, futbollisti i “Zonjës” dhe Italisë ka dhënë një intervistë për “Juventus TV”.

“Jam mirë, dua të qetësoj të gjithë! Kam qenë gjithmonë mirë, nuk kam pasur asnjë simptomë të rëndë. E quaj veten me fat. Ishte një goditje e fortë pasi isha i pari në botën e futbollit. Megjithatë, kam qenë mirë dhe shpresoj që rasti im të japë mesazhin e sensibilizimit mbi rëndësinë e problemit që po kalojmë”.

Rugani vazhdon në karantinë dhe izolim, në shtëpinë e tij, teksa pas tij në Serie A rezultuan me koronavirus edhe 9 futbollistë të tjerë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

“Po më lajmërojnë çdo ditë për miqtë e mi të vdekur”, rrëfimi rrënqethës i ndihmësit të Rejës

Publikuar

-

Nga

Zv/trajneri i Shqipërisë Serxho Porrini rrëfen se shumë miq të tij po humbasin jetën për shkak të koronavirusit në Itali. Ish-futbollisti i Juventusit, i cili ka humbur në këtë katastrofë natyrore edhe njërin prej kushërinjve të tij, këmbëngul që ky sezon të shtyhet për vitin e ardhshëm duke e konsideruar si “të sforcuar dhe të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Shoku i Elseid Hysajt bën gjestin e madh/ Restoranti i tij vihet në sherbim të mjekëve

Publikuar

-

Solidarizimi në këto ditë të vështira vazhdon. Arkadiusz Milik dhe e fejuara Jessica, kanë vendosur të shfrytëzojnë restorantin e tyre Food&Ball që kanë në vendlindje. Ai është mbyllur këto kohë, por sulmuesi i Napolit ka vendosur ta shfrytëzojë për trupat mjekësore të Katoëice në Poloni. Iniciativa ka qenë e Jessicas, e cila ka hedhur idenë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Berisha bën postimin me Cristiano Ronaldon/ Eros Grezda e ngacmon: Bëhu i fortë, mos qaj

Publikuar

-

Të gjithë tashmë janë izoluar në shtëpitë e tyre, për shkak të Koronavirusit dhe mundohen të gjejnë mënyra të ndryshme për të kaluar kohën. Ky izolim ka bërë që portieri i Kombëtares, Etrit Berisha të rikthehet të shikojë disa nga momentet e tij më të mira këtë sezon. Një moment është edhe ai në ndeshjen […]

LEXO TE PLOTE