Connect with Us

Frikë nga koronavirusi/ Duka gjen zgjidhjen e çuditshme për kampionatin shqiptar

Sport

Frikë nga koronavirusi/ Duka gjen zgjidhjen e çuditshme për kampionatin shqiptar

Publikuar

-

UEFA do të marrë nesër në orën 13:00 një vendim shumë të rëndësishëm lidhur me të gjitha aktivitetet futbollistike evropiane për klube dhe gjithashtu ekipet Kombëtare. Një ditë përpara këtij vendimi, “Panorama Sport” ka kontaktuar direkt me presidentin e FSHF-së, Armand Duka, i cili është njëkohësisht edhe anëtar i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s.

I pyetur se çfarë do të bëjë FSHF-ja me kampionatin dhe a ka një plan B nëse situata zgjat më shumë nga sa është parashikuar, Duka la të hapur mundësinë e vazhdimit të javëve të mbetura në Superiore dhe kategoritë e tjera të futbollit shqiptar në muajin qershor.

“Duhet të ndjekim situatën hap pas hapi, por mendoj se kampionatin mund ta luajmë në qershor”, deklaroi shkurtimisht presidenti i FSHF-së. Kujtojmë se në Superiore kanë mbetur edhe 10 ndeshje për t’u luajtur, ndërsa Kupa e Shqipërisë nuk ka zhvilluar ende ndeshjet e para të turit çerekfinal.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Juventin i thekur, por Rama e gjen motivimin te rivalët: Të bëhemi si Milani i Sakit

Publikuar

-

Nga

Në Itali ka dhënë mendimin e tij sesi duhet të dilet nga kjo situatë edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. Një juventin dhe që e adhuron këtë skuadër, por kur vjen puna për të gjetur histori të mëdha suksesi, përfundon te Milani i kohërave të arta. Si në rastin për zgjidhjen e kësaj pandemie dhe […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Borussia Dortmund “thyen” karantinën, ekipi kthehet në stërvitje

Publikuar

-

Nga

Borussia e Dortmundit “thyen” karantinën. Lojtarët verdhezi do të rillojnë stërvitjen nesër. Për të shmangur çdo rrezik në lidhje me përhapjen e Koronavirus, futbollistët qëdrejti do të ushtrohen në grupe të vogla (nga dy), duke punuar në aspektin fizik. Futbollisti gjerman Emre Can është shprehur i kënaqur që ka zbritur në fushën e blertë. “Në […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Situata e jashtëzakonshme, reagon presidenti i Bylisit: Qeveria të na ndihmojë, lojtarët presin…

Publikuar

-

Nga

Edhe presidenti i Bylisit Besnik Kapllanaj i kërkon qeverisë shqiptare të  gjejë zgjidhje për ngërçin financiar të krijuar në futbollin shqiptar pas ndërprerjes së aktiviteteve sportive për shkak të pandemisë së koronavirusit. Nëpërmjet një deklarate publike për mediat, Kapllanaj theksoi se duke filluar që nga lojtarët deri në instancat më të larta të klubit duhet […]

LEXO TE PLOTE