Connect with Us

Harrojnë rivalitetin për titull/ Një i Tiranës dhe një i Kukësit bëhen bashkë në kohën e Koronavirusit (foto)

Sport

Harrojnë rivalitetin për titull/ Një i Tiranës dhe një i Kukësit bëhen bashkë në kohën e Koronavirusit (foto)

Publikuar

-

Koronavirusi ka bërë që në ashtu si shumë vende të tjera, edhe në Shqipëria kampionati i futbollit të ndalet. Paniku i COVID-19 ka pushtuar edhe vendin tonë teksa rastet e të infektuara regjistrohen ditë pas dite. Kështu, në masat e marra, më kryesorja është që njerëzit të reduktojnë në maksimumin lëvizjen e tyre dhe të mbyllen në shtëpi për të parandaluar infektimin.

Por, këtë rregull duket se nuk e kanë respektuar dy mbrojtësit të Kategorisë Superiore. Më saktë bëhet fjalë për Bruno Lulajn e Kukësit dhe Kristi Vangjelin e Tiranës, të cilët në këto momente kanë lënë pas rivalitetin mes skuadrave në kampionat dhe janë bashkuar për një xhiro me biçikleta.

E në këtë formë kanë thyer edhe rregullin për të qëndruar në shtëpi, megjithatë në këtë rast mund të mbyllet një sy pasi të dy futbollistët duhet të qëndrojnë në formë dhe të gatshëm në momention kur të rifillojë kampionati.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: