Connect with Us

Hysaj, Selmani dhe vajzat e kombëtares japin mesazhin e rëndësishëm

Kombëtare

Hysaj, Selmani dhe vajzat e kombëtares japin mesazhin e rëndësishëm

Publikuar

-

Ashtu pjesa më e madhe e globit, edhe Shqipëria po vuan përhapjen e Covid-19 dhe qeverisë i është dashur të izolojë gjithë vendin për të evituar përhapjen në masë të madhe, diçka që do të shkaktonte një kaos të madh, pasi dihet që sistemi jonë shëndetësor nuk mund ta përballojë një fluks të tillë.

Për këtë, shumica e personave publikë, që kanë reputacion të konsiderueshëm në Shqipëri kanë marrë iniciativën të ndërgjegjësojnë sa më shumë, duke i këshilluar të zbatojnë rregullat dhe të qëndrojnë sa më shumë të jetë e mundur në shtëpi. Edhe futbolli që është një sport që ka shumë ndikim te masat po bën punën e tij për këtë situatë.

Futbollistë të shumtë, gazetarë e personalitete të larta të vendit tonë kanë regjistruar video nëpër shtëpitë e tyre dhe i këshillojnë shqiptarët të qëndrojnë në shtëpi. FSHF ka marrë një nismë të tillë dhe çdo ditë në rrjetet sociale publikon disa video me lojtarë meshkuj dhe femra të kombëtares që ndërgjegjësojnë shqiptarët.

Orët e fundit ka qenë radhe e Elseid Hysajt, Gentian Selmanit dhe dy vajzave të kombëtares së femrave, Mikaela Metalla dhe Suada Jashari. Të gjithë bëjnë thirrje të respektojmë rregullat e duhura dhe janë të një mendimi se të gjithë bashkë do t’ia dalim. /vipsport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: