Connect with Us

Kampioni i botës flet nga Kina/ Ju tregoj si mposhtet “koronavirusi”

Sport

Kampioni i botës flet nga Kina/ Ju tregoj si mposhtet “koronavirusi”

Publikuar

-

Ish-kampioni i botës me Italinë në vitin 2006, Fabio Kanavaro, tashmë trajner i ekipit kinez Guangzhu Evergrande, ka treguar se Koronavirusi luftohet vetëm duke respektuar rregullat e autoriteteve.

Kanavaro ka treguar gjithashtu detaje nga jeta e përditshme në Kinë, e cila tashmë i është rikthyer realitetit falë zbatimit të rregullave strikte të vendosura pas përhapjes së COVID-19.

“Gati është rikthyer normaliteti tashmë, Mund të shikosh njerëz në restorante, madje dhe pa maska. Koronavirusi u mposht në Kinë vetëm për shkak se të gjithë njerëzit së bashku ndoqën rregullat e autoriteteve.

Para 1 muaj nuk shikoje njerëz të thjeshtë rrugëve, por vetëm ambulancat dhe policinë. Qëndruan në shtëpi të gjithë. Kjo është e vetmja gjë që duhet bërë,” sygjeroi Kanavaro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: