Connect with Us

Kumbulla pranë kordit me Interin, por në mes futet Mino Raiola

Seria A

Kumbulla pranë kordit me Interin, por në mes futet Mino Raiola

Publikuar

-

Marash Kumbulla është objektivi numër një në merkaton e Interit për në merkaton e ardhshme verore. Kampionatit i shkëlqyer që ka zhvilluar mbrojtësi i kombëtares me Veronën, ka bërë që zikaltërit të vihen në radhë për shërbimet e 20-vjeçarit. Por, së fundmi në mes të kësaj tratative është futur edhe menaxheri i njohur, Mino Raiola.

Agjenti, duke parë dëshirën e klubit nga Milano dhe garën për Kumbullën, ka vendosur t’i propozojë Interit një nga lojtarët që gjenden në skuderinë e tij dhe që mund të arrihet lehtësisht. Bëhet fjalë për Armando Izon, i cili është pjesë e Torinos.

Emri i mbrojtësit është lidhur edhe herë të tjera me Interin, por tratativa nuk ia ka dalë të finalizohet. Megjithatë, media thekson se Kumbulla është zgjidhja e parë për klubin zikaltër pasi ka bindur me aftësitë dhe talentin e shfaqur te Verona. /vipsport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: