Connect with Us

Në Itali të sigurt/ Kumbulla nga karantina, te Lazio

Seria A

Në Itali të sigurt/ Kumbulla nga karantina, te Lazio

Publikuar

-

Sido e kurdo që të mbyllet ky sezon i çuditshëm, në Itali duken të sigurt se e ardhmja e Marash Kumbullës është larg klubit të Veronës në atë pasardhës. Mbrojtësi ka shkëlqyer duke u kthyer në objektivin e merkatos të skuadrave të ndryshme që kërkojnë shërbimet e tij e bëhet fjalë për ekipe elitare si Interi e lacio.

Në Itali janë të bindur se pikërisht lacialët, ku drejtor sportiv është Igli Tare, janë bërë gati të ulen në tavolinën e bisedimeve me përfaqësuesin e tij për të siguruar firmën e lojtarit. Takimi ishte caktuar disa ditë më parë, por situata aktuale me koronavirusin bëri që të ndërpritet çdo lloj çështje që ka lidhje me futbollin.

Pas ndeshjes mes Lacios dhe Veronës, palët kishin diskutuar shkurtimisht duke caktuar një tjetër takim ku të flitej me plane dhe shifra konkrete. Situata ndryshoi nga koronavirusi por ekziston dëshira që të zhvillohet një takim për të folur konkretisht për realizimin e marrëveshjes, mes Tares dhe menaxherit të futbollistit. Kështu, pas fundit të karantinës me Veronën, Kumbulla mund të mësojë të ardhmen e tij, pasi mediat italiane bëjnë të ditur se dëshira e Lacios është që të mbyllë gjithçka me të para fundit të muajit maj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: