Connect with Us

Rangersi do ta blejë Kamberin, por shikoni reagimin e Hibernianit

Sport

Rangersi do ta blejë Kamberin, por shikoni reagimin e Hibernianit

Publikuar

-

Glasgou Rejnxhërsi po has në rezistencën e skuadrës së Hibernianit, i cili ka pronësinë e kartonit të sulmuesit të Shqipërisë Florian Kamberi.

Sipas “Football Insider”, klubi i njohur skocez ka negociuar për blerjen e 25-vjeçarit shqiptar për më pak se 1.1 milionë euro, por Hibernian është përgjigjur se Kamberi kushton më shumë se kaq.

Ndërkohë, Rejnxhërsi nuk e ka të drejtën e blerjes së Kamberit, pasi Hiberniani nuk e ka pranuar që ky opsion të vendoset në marrëveshjen mes palëve.

Kamberi ka dhënë efekt të menjëhershëm te Glasgou Rejnxhërs në 9 ndeshjet që është aktivizuar duke shënuar dhe asistuar nga 1 gol.

Ndërsa në 43 takime të sezonit të kaluar me Hibernanin, Kamberi ka shënuar 13 herë dhe ka asistuar 7 herë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: