Connect with Us

Rivalitet i ashpër, tifozët e Tiranës dhe Partizanit nuk pyesin për pandeminë. Thumbojnë keq njëri-tjetrin

Sport

Rivalitet i ashpër, tifozët e Tiranës dhe Partizanit nuk pyesin për pandeminë. Thumbojnë keq njëri-tjetrin

Publikuar

-

Nuk mungojnë thumbimet e tifozerive, edhe në këtë kohë të vështirë Koronavirusi.  Edhe pse të gjitha kampionatet në Shqipëri janë pezulluar, tifogrupet nuk u kursejnë ngacimet e famshme me njëra-tjetrën.

Pak ditë më parë, kanë qenë “Ultras Guerrils”që kanë postuar në rrjetet sociale disa rreshta, dukshëm kundër rivalëve të përhershëm, bardhebluve të Tiranës.  Në fund shprehja, rrini në shtëpi, e cila u bë “hit” kur Tirana na nga kategoria.

GUERRILS

Ndërkohë së fundmi, mesa duket tifogrupi bardheblu iu është përgjigjur “Guerrilsave”, një video nga derbi, ku Tirana fitoi me rezultatin 5-1, teksa në postim shkruhej: A e njifni babën ju?

TIRONA FANATICS

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: