Connect with Us

Ronaldinjo në hall të madh, gjykata refuzon milionat për ta …

Sport

Ronaldinjo në hall të madh, gjykata refuzon milionat për ta …

Publikuar

-

Ronaldinjo është akoma në burg në Paraguai dhe duket se do ta ketë të vështirë të dalë nga atje. Braziliani u arrestua bashkë me vallain e tij, pasi kishin hyrë në shtetin latin me ndihmën e pasaportave falco. Tashmë Ronaldinjo është i detyruar të qëndrojë ambientet e paraburgimit, ndërkohë që ndaj tij dhe vëllait po organizohet edhe një proçes i ndërlikuar gjyqësor.

Dy vendimet e para të gjykatësit kanë qenë negativëe për brazilianin, teksa kishte ofruar të paguante 800 mijë euro për të përfituar arrest shtëpie. Ky vendim është rrëzuar menjëherë nga gjykata. Në seancën e radhës avokatët e Ronaldinjos kanë vendosur ta dyfoshojnë këtë shumë, duke ofruar 1.6 milionë euro, por përsëri kjo shumë nuk është e mjaftueshme që ish-ylli brazilian të dënohet me arrest shtëpie.

Ronaldinjo është në një situatë të vështirë, me gjykatën që po vendos kundër tij, pa marrë aspak parasysh reputacion e një njeriu si ish-ylli i Barcelonës. Së fundmi në ndihmë të tij është shfaqur edhe Leo Mesi i cili ka investuar 4 milionë euro për të liruar shokun e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: