Connect with Us

Skenari i çmendur/ Ja në cilin shtet mund të luhet Euro 2020

Sport

Skenari i çmendur/ Ja në cilin shtet mund të luhet Euro 2020

Publikuar

-

EURO 2020 me shumë mundësi do të shtyhet për vitin e ardhshëm. Me situatën e krijuar dhe ndalimin e kampionatit në të gjithë Europën është pamundur që europiani të luhet këtë vit.

Ditën e nesërme UEFA do të mbajë një takim me 55 federatat në Europë për të vendosur se çfarë do të ndodh me futbollin dhe kompeticionet europiane. Një skenar I çmendur vjen nga Rusia me Alexei Sorokin, përgjegjësin organizativ të Rusi 2018 I cili I ka propozuar UEFA-s që Europiani të luhet në Rusi.

“Jemi gati, por në fillim duhet të diskutojmë si do të jetë formati”, u shpreh Sorokin. Rusia është një nga shtetet më pak të prekura nga koronavirusi dhe futbolli vazhdon të luhet normalisht edhe pse me dyer të mbylla.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: