Connect with Us

Tifozët e shumë klubeve e urrenin deri para pak javësh, presidenti i klubit të njohur kthehet në heroin e Gjermanisë

BundesLiga

Tifozët e shumë klubeve e urrenin deri para pak javësh, presidenti i klubit të njohur kthehet në heroin e Gjermanisë

Publikuar

-

Pronari i Hoffenheimit, Dietmar Hopp, një nga presidentët më të urryer nga tifozët në Bundesligë, mund të shndërrohet një nga heronjtë në luftën kundër Coronavirusit. Sipas prestigjiozes gjermane “Der Speigel”, një prej kompanive të tij, CureVac, është duke gjetur zjedhjen për luftën efikase ndaj virusit vdekjeprurës, që ka shkaktuar një pandemi globale.

“Nëse duam të zhvillojmë një vaksinë efektive të Coronavirusit, personi që e merr këtë vaksinë jo vetëm që duhet të arrijë dhe të mbrojë njerëzit, por edhe të ketë më shumë solidaritet me ta”, – tha Hopp, kompaninë e të cilët kohët e fundit është përfolur se do ta blinte presidenti i Amerikës, Donald Trump.

Vaksina, në çdo rast, nuk do të shitet në Shtetet e Bashkuara, siç konfirmohet nga Ministri Federal i Ekonomisë, Peter Altmaier (CDU), në ARD.

“Ishte një vendim i shkëlqyeshëm nga drejtuesit e kompanisë. Nga dëshira për të ofruar një vaksinë të mundshme për të gjithë, ata duan ta bëjnë të qartë se çfarë domethënie ka përballimi i një krize të tillë. Gjermania nuk është në shitje!”

Administrata e presidentit Trump dëshironte të afronte disa specialistë gjermanë në këmbim të një injeksioni të madh ekonomik, në mënyrë që të garantonte vaksinën për bashkatdhetarët e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: