Connect with Us

Tronditet bota e futbollit/ Ky është trajneri i parë që ndërron jetë nga “Coronavirus”

Sport

Tronditet bota e futbollit/ Ky është trajneri i parë që ndërron jetë nga “Coronavirus”

Publikuar

-

Një trajner 21 vjeçar i futbollit të të rinjve në Spanjë, ka ndërruar jetë si shkak i Covid-19, virusit vdekjeprurës që ka mbërthyer në ankth Europën. Francisco Garcia, i lindur në Malaga dhe drejtues i ekipit të Atletico Portada Alta, u diagnostifikua me leucemi, ndërsa të premten e shkuar u dërgua me urgjencë në spital pas problemeve me frymëmarrjen.

Trajneri 21 vjeçar nuk e kishte idenë se forma e sëmundjes ishte agresive, çka u bë më shqetësuese pas infektimit me Covid-19, gjë që solli edhe viktimën më të re në Spanjë, e mbase në Europë nga Coronavirusi. Presidenti i klubit të të rinjve shtoi se atij iu komunikua se Garcia u stabilizua, teksa brenda 1 ore ndërroi jetë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: