Connect with Us

Video/ I dehur dhe me “look” të ri, Maradonën e futin në… Karantinë

Sport

Video/ I dehur dhe me “look” të ri, Maradonën e futin në… Karantinë

Publikuar

-

I dehur dhe me një “look” të ri para se të nisë karantinen. Diego Armando Maradona nuk ndryshon kurrë dhe çdo shfaqje para kamerave e kthen në një spektakël. Në ndeshjen e fundit të luajtur nga Xhimnasia La Plata, Maradona i ka çuditur të gjithë me sjelljen e tij.

Ai shihej se ishte dukshëm në gjendje të dehur e nuk ngurroi edhe të “sfidonte” kameramanët që ta filmonin ndërsa stafi i kujtonte se dëgjohej çdo gjë që thoshte në ato momente kur po tallej me arbitrin në duelin kundër Banfield. Edhe modeli i tij i ri i flokëve i çuditi të gjithë, duke treguar se ndoshta Maradona nuk po e përjetonte edhe aq mirë ndarjen nga ekipi.

Në fakt, që nga dita e sotme ai ka hyrë në karantinë, siç ka urdhëruar qeveria në vend pasi cilësohet mes shtresave të rrezikuara nga koronavirusi, për shkak të problemeve kardiake dhe me mbipeshën që ka pasur, nga të cilat ka rrezikuar disa here jetën. Derisa të zhduket epidemia, Maradona do ta ketë të vështirë të ushtrojë detyrën e tij, pasi nuk duhet të kontaktojë me askënd jashtë shtëpisë së tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: