Connect with Us

Zbulohen lëvizjet e fundit, klubi i Superligës bën ndryshime në strukturë

Sport

Zbulohen lëvizjet e fundit, klubi i Superligës bën ndryshime në strukturë

Publikuar

-

Ndryshime në strukturën e klubit të Luftëtarit. Pas dorëheqjes së administratorit Artan Lazaj pak kohë më parë, ky pozicion kishte mbetur vakant. Në këto kushte, drejtuesit e klubit kanë vendosur që të emërojnë Vangjel Çavon në rolin e administratorit të ri.

Vendimi është marrë që më 25 shkurt, ndërkohë që “Panorama Sport” ka siguruar edhe një kopje të dokumentit që është dërguar në Qendrën Kombëtare të Biznesit, ku dhe konfirmohet lëvizja.

Pra, largimi i juristit Artan Lazaj dhe emërimi i Çavos, i cili është pjesë e klubit gjirokastrit prej vitesh, por ka mbajtur pozicione të ndryshme, kryesisht duke bërë rolin e menaxherit dhe drejtorit teknik.

Kujtojmë që Luftëtari funksionon si shoqëri aksionere, ku 75 % i takojnë kompanisë “ANAST” dhe president klubi është Bekim Halilaj, ndërsa 25 % të aksioneve i ka bashkia Gjirokastër. Pas 17 javësh kampionat bluzinjtë thuajse kanë humbur çdo shpresë për të mbijetuar në Superiore, duke qenë aktualisht në vend të nëntë, plot 21 pikë më pak se Vllaznia e vendit të tetë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: