Connect with Us

“Boll lexove o bisha”, Hysaj tallet keq me Manajn

Kombëtare

“Boll lexove o bisha”, Hysaj tallet keq me Manajn

Publikuar

-

Gjatë ditëve të fundit, futbollistët e kombëtares shqiptare kanë lëshuar mesazhe të ndryshme në rrjetet sociale për të gjithë tifozët, në mënyrë që t’i sensibilizojnë që të qëndrojnë në shtëpi në këtë periudhë kritike përshkak të infeksionit të COVID-19. Thuajse të gjithë kanë postuar këto video në adresat e FSHF-së apo edhe në ato personale dhe mesazhi i Manajt, nuk ka kaluar pa thumbime nga futbollistët e tjerë.

“Përshendetje të gjithë shqiptarëve kudo që ndodheni. Në këtë moment të vështirë ku situata është kaq kritike, vendosim së bashku të rrimë në shtëpi. E kemi ne në dorë.

Bëhuni të ndërgjegjshëm për veten tuaj dhe për njerëzit e dashur. Rri në shtëpi sot për një të nesërme të shëndetshme. Ju përqafoj”, ishte masazhi që lëshon Manaj, i cili e postoi edhe në adresën e tij në Instagram.

Por futbollistë të tjerë, me në krye Elseid Hysajn, nuk kanë ngurruar ta ngacmojnë sulmuesin.”Boll lexove o bisha”, ishte komenti i kapitenit të përfaqësueses. Edhe futbollisti i Salernitanës, Leonardo Kapezi, nuk ka kursyer një batutë. “Thuaji që nuk di të lexojë”, ishin fjalët e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: