Connect with Us

E bujshme/ Kombëtare parakalon Greqinë dhe vlen 4 herë më shumë se Suedia e fundit

Kombëtare

E bujshme/ Kombëtare parakalon Greqinë dhe vlen 4 herë më shumë se Suedia e fundit

Publikuar

-

Shqipëria do të provojë gjithçka për të arritur ëndrrën e madhe, për kualifikimin në Botëror gjatë sezonit të ardhshëm. Pavarësisht se një gjë e tillë do të ishte shumë e vështirë, ose në dukje e pamundur, por shanset ekzistojnë.

Kombëtarja kuqezi ka një rritje të madhe në vlerën e saj dhe të gjithë futbollistët që ka në organikë, kapin vlerën e 110 milionë eurove. Një nga shifrat që bën rekord sa i përket Shqipërisë, ndërsa deri në fundin e kampionateve do të kemi edhe një tjetër rritje pas performancave të Kumbullës, Strakoshës dhe Gjimshiti.

Duket disi e çuditshme, por Shqipëria kushton 4 herë më shumë se Suedia me grumbullimin e fundit që luajti ndaj Kosovës, Kombëtarja e njohur e cila nuk i kalon 27 milionë me vlerën në treg. Ndërkohë edhe Greqia është më pak se Shqipëria, pasi vlen 85 milionë euro, ku thuajse me të njëjtën shifër vjen edhe Kosova.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: