Connect with Us

Epike/ Tefik Osmani i bën kërkesën e çuditshme Edi Ramës

Sport

Epike/ Tefik Osmani i bën kërkesën e çuditshme Edi Ramës

Publikuar

-

Mbrojtësi i Tiranës, Tefik Osmani, shquhet për reagimet epike. Pavarësisht se mbarë bota po kalon një situatë të vështirë, futbollisti korçar, nuk i ka kursyer dozat me humorit, teksa është munduar ta zbusë disi panikun që është krijuar.

Osmani ka shpërndarë së fundmi një reagim të kryeministrit Edi Rama ku iu bën thirrje të gjithë atyre që janë në shtëpi, të jenë të qetë dhe të bëjnë durim pas mbylljes së aktivitetit ekonomik, pasi qeveria ka gati planin e garancisë financiare. Kryeministri premton që në fund të muajit gjithkush që qëndron në shtëpi, do të marrë pagesën.

Ndërkohë mbishkrimi i Osmanit është epic: “Rrogën po na i jep, faleminderit, po vendose dhe premio je kryeministri më i mirë në botë.

Osmani

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: