Connect with Us

Gjesti i madh i kampionit të Europës/ Dhuron 41 mijë sterlina për të ndihmuar spitalet për luftën ndaj “coronavirus”

Premier Liga

Gjesti i madh i kampionit të Europës/ Dhuron 41 mijë sterlina për të ndihmuar spitalet për luftën ndaj “coronavirus”

Publikuar

-

Sadio Mane njihet si një ndër futbollistët më bamirës. Sulmuesi shpesh ka bërë vepra humane për vendin e tij të lindjes Senegalin dhe sidomos për qytezën, ku ai është rritur.

Tashmë, e gjithë Bota është në luftë me një armik të përbashkët që quhet Coronavirus. Virusi i tmerrshëm nuk ka kursyer as Senegalin, edhe pse janë shumë pak raste në vendin afrikan.

Në Senegal deri më tani janë konfirmuar 27 raste të prekurish dhe sipas atyre që shkruajnë mediat angleze, për vendin e tij Sadio Mane ka dhuruar 41 mijë sterlina. Gjest i madh i sulmuesit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: