Connect with Us

“Lojtarëve po iu kërkohet të dalin në stërvitje”, reagon Shoqata e Futbollistëve: Thirrje klubeve të …

Sport

“Lojtarëve po iu kërkohet të dalin në stërvitje”, reagon Shoqata e Futbollistëve: Thirrje klubeve të …

Publikuar

-

Shoqata e Futbollistëve Profesionistë të Shqipërisë, ka reaguar me një deklaratë zyrtare sa i takon situatës së Covid-19 në vendin tonë dhe ndërprerjes së kampionatit. Shoqata ngre shqetësimin se disa skuadra po kërkojnë që futbollistët të dalin në stërvitje, ndaj bën thirrje që të zbatohen rregullat e vendosur nga Qeveria shqiptare si dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë.

Qysh në krye të herës, S.F.P.SH falendron bluzat e bardha dhe shërbimin mjekësor, që janë në ballë të kësaj lufte me një armik të panjohur. Gjthashtu, në reagimin zyrtar ka edhe një thirrje për FSHF-në, që të ndjekë situatën dhe të ndalë lubet në grumbullimin e futbollistëve gjatë kësaj periudhe.

Reagimi i plotë:

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: