Connect with Us

Mosha e tij është më e prekura, Edi Reja i surprizon të gjithë me deklaratën e tij për COVID-19

Kombëtare

Mosha e tij është më e prekura, Edi Reja i surprizon të gjithë me deklaratën e tij për COVID-19

Publikuar

-

Edi Reja, trajneri i përfaqësueses shqiptare, prej disa javësh është ngujuar në shtëpinë e tij në Udine. Trajneri nuk lejohet të largohet nga banesa pasi autoritetet shëndetësore kanë caktuar se persona të një moshe të caktuar janë më të rrezikuara nga koronavirusi. Për këtë arsye, tekniku 74-vjeçar i Shqipërisë nuk udhëtoi as për të ndjekur shortin e Ligës së Kombeve në Amsterdam, pasi e kishte të pamundur  të udhëtonte.

Ai kalon kohën duke ndjekur lajmet, e siç shpjegoi vetë në një intervistë të dhënë sot, duke menduar sidomos për qytetin e Bergamos me të cilin ka krijuar një lidhje të ngushtë, pasi ka drejtuar atje Atalantën.

“Kërkoj gjithmonë lajme nga qyteti i Bergamos, deri një javë më parë për Atalantën, tani për të kuptuar rreth kësaj sfidë që duhet fituar. Kjo është njëlloj si të jesh në luftë, por do ta fitojmë ne pasi dimë si të qëndrojmë në shtëpi. Po ua them përsëri, askush nuk ka si Bergamo forcën dhe vlerat për të kaluar këtë emergjencë. Të gjithë jemi me ju”, ishin fjalët e trajnerit.

Ai mbetet një tifoz i Atalantës e është gëzuar padyshim për sukseset e saj ndërkombëtare. “Më duket e drejtë që Atalanta është përsëri në pozita që garantojnë Champions në sezonin e ardhshëm dhe e drejtë që është mes 8 më të mirave në Europë. Por nuk ka mbaruar. Shumë do të varet nga shorti, por nuk është e vështirë të them se Atalanta është një skuadër e aftë në eliminimin direkt. Jua them unë, me çiftin e duhur, gjysmëfinalja është e mundur. Por Atalanta e ka fituar Champions të saj duke mbërritur deri këtu”, tha Reja. /vipsport.al/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: