Connect with Us

Nuk është vetëm pasaporta e falsifikuar, zbulohet akuza e rëndë/ Ronaldinho rrezikon të qëndrojë në burg për një kohë të gjatë

Sport

Nuk është vetëm pasaporta e falsifikuar, zbulohet akuza e rëndë/ Ronaldinho rrezikon të qëndrojë në burg për një kohë të gjatë

Publikuar

-

Rëndohet pozicioni i ish-futbollistit brazilian, Ronaldinho, i arrestuar në Paraguaji pasi ka hyrë në këtë vend me dokumenta false: hetimi i këtyre javëve hyn në një fazë tjetër, me prokurën lokale dhe i përqendruar në pistën se gjithçka mund të jetë një skemë për të ricikluar paratë dhe që është bërë edhe nga sipërmarrësja që ka ftuar Dinhon në Paraguaji, Dalia Lopez.

Hetuesit do të nisin kështu procedurat për të marrë në pyetje “Gaucho” dhe të vëllain, Roberto Assis. Sipas prokurorit përgjegjës të rastit, Osmar Legal, po hetohet për lidhjet e dy vëllezërve me Lopez, e cila kishte paguar edhe biletat e të dyve për mbërritjen nga Brazili në Asunsion.

“Hipoteza jonë është që pasaportat false janë përdorur për qëllime komerciale ose për investime që nuk janë të ligjshme, por në të zezë”, tha Legal. Ronaldinho do të vazhdojë të qëndrojë në burg.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: