Connect with Us

Problematiku i Tiranës thyen rregullat e izolimit, ja çfarë bën në rrugët e kryeqytetit (video)

Sport

Problematiku i Tiranës thyen rregullat e izolimit, ja çfarë bën në rrugët e kryeqytetit (video)

Publikuar

-

Nën ankthin nga Koronavirusi, shumë aktivitete në vend janë ndërprerë. Mes tyre edhe futbolli, që nuk mund të bënte asnjë përjashtim. Kështu, futbollistët e Kategorisë Superiore kanë nisur vetizolimin sipas masave të marra ndaj Koronavirusit.

Mirëpo, të mësuar me aktivitet fizik të përditshëm, disa prej tyre e kanë të vështirë të zbatojnë me përpikmëri rregullat. Ndaj, shpesh ata kanë postuar në rrjetet sociale teksa kanë dalë për një xhiro me biçikletë. I fundit që ka ndjekur këtë trend ka qenë, Majkëll Ngo.

Sulmuesi i Tiranës, ka postuar një video ndërsa shijon muzikën dhe diellin në kryeqytetin e boshatisur. Megjithatë, pavarësisht se ka lënë shtëpinë, britaniku është treguar i kujdesshëm për të vendosur maskën e dorezat mbrojtëse për të shmangur çdo rrezik nga infektimi me COVID-19.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: