Connect with Us

Tronditet Barcelona/ Messi kërkon të transferojë këta dy super lojtarë, ndryshe s’ka rinovim

La Liga

Tronditet Barcelona/ Messi kërkon të transferojë këta dy super lojtarë, ndryshe s’ka rinovim

Publikuar

-

Barcelona po mendon për merkaton e verës dhe është e detyruar ta bëjë diçka të tillë. Skuadra katalanase është hedhur në sulm për Lautaro Martinezin dhe Neymarin jo pa shkak.

Kapiteni Lionel Messi është shumë i zhgënjyer nga merkatoja që kanë bërë drejtuesit e klubit të tij. Ai mendon se kanë gabuar shumë dhe ekipi sivjet ka patur shumë oshilacione. Argjentinasi është në fund të kontratës së tij dhe i ka vendosur kushte për rinovimin.

Ai dëshiron të ketë në ekip Neymarin, e kërkonte që prej verës së kaluar, dhe sulmuesin Lautaro Martinez. Barcelona ka rënë në hall, pasi nuk ka fuqi ekonomike t’i përballojë të dy. Argjentinasi i Interit kushton 111 milionë euro, ndërsa braziliani 150 milionë euro. Ata duhet të sakrifikojnë një nga yjet e skuadrës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: