Connect with Us

“Vetëm tallen, bëjnë shaka kot”, futbollisti i Tiranës befason me deklaratën

Sport

“Vetëm tallen, bëjnë shaka kot”, futbollisti i Tiranës befason me deklaratën

Publikuar

-

Mesfushori i Tiranës, Winful Kobina, ka paralajmëruar bashkëkombasit e tij për Koronavirusin. Mesa duket kjo çështje nuk ishte marrë edhe aq shumë serioze në Ganë, teksa numërohej pak raste me njerëz të infektuar.

Por nisur nga eksperienca në Shqipëri, që po vazhon ta përjetojë, Kobina ka kritikuar shumë vendin e tij në intervistën e dhënë për “Asempa FM”, duke u shprehur se bëjnë shaka të kota, me gjëra dhe çështje shumë serioze.

“Unë mendoj se ganezët po bëjnë shaka të kota dhe shumë me çështje serioze. Koronavirusi nuk është shaka. Kam parë disa video dhe lexoj rrjetet sociale sesi njerëzit po tallen me Koronavirusin. Filloi në Shqipëri dhe u rrit numri, është shumë serioze dhe ne nuk duhet të bëjmë shaka në Gana. Mnedoj se pleqtë tanë duhet të marrin masat për ta luftuar atë sa më shpejt”, tha Kobina.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: