Connect with Us

Ylli i Realit i izoluar në shtëpi/ Jam mirë, fatmirësisht kam shumë letra tualeti

La Liga

Ylli i Realit i izoluar në shtëpi/ Jam mirë, fatmirësisht kam shumë letra tualeti

Publikuar

-

Coronavirusi ka mbëthyer tashmë mbarë globin dhe Spanja është një nga shtetet që ka marë masat më të ashpra për të parandaluar përhapjen e virusit. Edhe futbolli tashmë është pezulluar, ku disa ekipe janë dhe në karantinë. Real Madrid ka disa ditë që ka njoftuar se stafi dhe lojtarët janë vetëizoluar në shtëpitë e tyre.

Mesfushori madrilen, Toni Kroos, në një intervistë për programin gjerman “Late Night Berlin”, ku ka traguar se si aid he familja e tij po i kalojnë këto momente të vështira.

“Fatmirësisht të gjithë jemi mirë. Asnjë nga familjarët e mi nuk ka shqetësime apo shenja të virusit. Nuk jam aspak i mërzitur, sepse të qëndrosh në shtëpi me familjarët e tu është shumë bukur. Janë tre fëmijët e mi që po ma bëjnë më të bukur këtë izolim”, tregon mesfushori.

“Luajmë lojëra të ndryshme, madje kam provuar dhe disa modele të ndryshme flokësh, por jo për mua, për gruan time. Dhe diçka tjetër, nuk jam aspak i shqetësuar sepse kam shumë pako me letra tualeti”.

“Euro 2020? Parësore tani është që të kalojmë këtë situatë dhe jetët tona të kthehen në normalitet. Jam i sigurtë që UEFA do të marë vendimin e duhur”, mbyll Kroos.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: