Connect with Us

61 vjeç, pi 60 cigare në ditë dhe me pneumoni/ Sarri është “viktima e preferuar” e “coronavirus”, por ja çfarë bën Juventusi për ta mbrojtur

Seria A

61 vjeç, pi 60 cigare në ditë dhe me pneumoni/ Sarri është “viktima e preferuar” e “coronavirus”, por ja çfarë bën Juventusi për ta mbrojtur

Publikuar

-

Juventusi ka dy lojtarë që janë prekur nga Koronavirusi. Bëhet fjalë për Ruganin dhe Matuidin, ndërsa gjendja alarmante vazhdon në këtë skuadër, pasi të tjerë lojtarë mund të dalin pozitiv pas pak ditësh.

Ndërkohë më i rrezikuar është trajneri Sarri. Ky i fundit përmbush të gjitha kriteret për të qenë “viktima e preferuar” e Koronavirusit. Është 61 vjeç, pi prej vitesh cigare dhe aktualisht konsumon 60 në ditë duke ditur se ky virus prek menjëherë këta persona dhe mbi të gjitha vuan edhe nga një sëmundje shoqëruese, pneumonia.

Pikërisht për këtë arsye do të mungonte disa javë më parë në stolin e Juventusit. Te bardhezinjtë kanë një plan të veçantë për ta mbajtur të mbrojtur Sarrin, por ky i fundit e ka marrë lehtë dhe me të qeshur situatën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

“Po më lajmërojnë çdo ditë për miqtë e mi të vdekur”, rrëfimi rrënqethës i ndihmësit të Rejës

Publikuar

-

Nga

Zv/trajneri i Shqipërisë Serxho Porrini rrëfen se shumë miq të tij po humbasin jetën për shkak të koronavirusit në Itali. Ish-futbollisti i Juventusit, i cili ka humbur në këtë katastrofë natyrore edhe njërin prej kushërinjve të tij, këmbëngul që ky sezon të shtyhet për vitin e ardhshëm duke e konsideruar si “të sforcuar dhe të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Shoku i Elseid Hysajt bën gjestin e madh/ Restoranti i tij vihet në sherbim të mjekëve

Publikuar

-

Solidarizimi në këto ditë të vështira vazhdon. Arkadiusz Milik dhe e fejuara Jessica, kanë vendosur të shfrytëzojnë restorantin e tyre Food&Ball që kanë në vendlindje. Ai është mbyllur këto kohë, por sulmuesi i Napolit ka vendosur ta shfrytëzojë për trupat mjekësore të Katoëice në Poloni. Iniciativa ka qenë e Jessicas, e cila ka hedhur idenë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Berisha bën postimin me Cristiano Ronaldon/ Eros Grezda e ngacmon: Bëhu i fortë, mos qaj

Publikuar

-

Të gjithë tashmë janë izoluar në shtëpitë e tyre, për shkak të Koronavirusit dhe mundohen të gjejnë mënyra të ndryshme për të kaluar kohën. Ky izolim ka bërë që portieri i Kombëtares, Etrit Berisha të rikthehet të shikojë disa nga momentet e tij më të mira këtë sezon. Një moment është edhe ai në ndeshjen […]

LEXO TE PLOTE