Connect with Us

A e fiton Tirana titulli nëse nuk përfundon kampionati? Ja çfarë thotë Ceferin

Sport

A e fiton Tirana titulli nëse nuk përfundon kampionati? Ja çfarë thotë Ceferin

Publikuar

-

qarkulluar lajmi se kampionatet do të mbyllen në mënyrë të parakohshme, për të shpallur fitues ata që janë në vend të parë aktualisht. Më konkretisht do të ishte Juventusi që fitonte Skudeton e parakohshme me një pikë më shumë se Lacio, ndërsa Barcelona do e merrte titullin me dy pikë më tepër se Reali.

Sa i përket Superiores, Tirana do të fitonte titullin. Megjithëse ka një shkëputje më të madhe, por sërish do të kishte polemika, ndërsa Kukësi shpreson ende tek “e pamundura”. Vetë numri një i UEFA-s, Ceferin, e thotë prerë se nuk ka për të ndodhur një gjë e tillë.

HomeLehtësim për rivalët e Tiranës, Juventusit dhe Barcelonës! E thotë vetë kreu i UEFA-s: Janë lajme të rreme! Nuk mbyllen kampionatet

LEHTËSIM PËR RIVALËT E TIRANËS, JUVENTUSIT DHE BARCELONËS! E THOTË VETË KREU I UEFA-S: JANË LAJME TË RREME! NUK MBYLLEN KAMPIONATET
Prej disa kohësh kryesisht në mediat italiane ka qarkulluar lajmi se kampionatet do të mbyllen në mënyrë të parakohshme, për të shpallur fitues ata që janë në vend të parë aktualisht. Më konkretisht do të ishte Juventusi që fitonte Skudeton e parakohshme me një pikë më shumë se Lacio, ndërsa Barcelona do e merrte titullin me dy pikë më tepër se Reali.

Sa i përket Superiores, Tirana do të fitonte titullin. Megjithëse ka një shkëputje më të madhe, por sërish do të kishte polemika, ndërsa Kukësi shpreson ende tek “e pamundura”. Vetë numri një i UEFA-s, Ceferin, e thotë prerë se nuk ka për të ndodhur një gjë e tillë.

“Po unë kam dëgjuar disa lajme të rreme se UEFA do të këshillojë kampionatet që mbyllen tani dhe të shpallen fituesit me ata që janë në vendin e parë aktualisht. Unë mund t’ju them se kjo nuk është e vërtetë. Qëllimi ynë është që të mbyllen kampionatet dhe nuk kemi rekomanduar asgjë të tillë, që të mbyllen para kohe, në asnjë vend. Kalendari do të jetë i vështirë dhe i lodhshëm edhe për lojtarët, ndërsa kemi vende të ndryshme që i kanë nisur kampionatet e tyre në kohë të ndryshme.

Kjo që ka ndodhur ndikon te klubet, ndikon te lojtarët, ndikon edhe tek ne në UEFA. Por toka jonë e përbashkët është në rrezik dhe ne duhet të ndihmojmë njëri-tjetrin dhe të lëmë pas idetë tona egoiste. Kam gjetur mbështetjen e të gjithëve deri tani, që janë treguar të kuptueshëm dhe miqësor, duke u solidarizuar me këtë gjendje.

Fola edhe me presidentin e FIFA-s dhe i thashë se Europiani do të shtyhej në 2021. Kam edhe një mendim tërësisht personal, se Botërori i klubeve nuk do të luhet, është zgjidhja e vetme”, ka thënë Ceferin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: