Connect with Us

“ALO! BARDHI SI JE ME GRIPIN?” / Mjeku i Partizanit bisedë me lojtarët, ja si stërviten futbollistët e kuq (VIDEO)

Sport

“ALO! BARDHI SI JE ME GRIPIN?” / Mjeku i Partizanit bisedë me lojtarët, ja si stërviten futbollistët e kuq (VIDEO)

Publikuar

-

Kampionati shqiptar është ndalur për shkakun e Koronavirusit dhe një nga shqetësimet më të mëdha është koha e vazhdimit. Kjo është e varur nga pandemia e COVID-19, se kur gjendja do të rikthehet në normalitet.

Më pas shqetësimi tjetër është forma e lojtarëve, të cilët janë të izoluar dhe kanë humbur shumë nga periudha e mëparshme, për shkak të mungesës së stërvitjes. Pavarësisht faktit se po marrin disa programe nga ekipi i tyre për t’i zbatuar në shtëpi, është krejtësisht tjetër nga përgatitjet e zakonshme në fushat stërvitore.

Gjithsesi klubet shqiptare mbeten në kontakte të vazhdueshme dhe të përditshme me lojtarët e tyre, që tashmë janë të shpërndarë në rrethe dhe shtëpitë e tyre. “Top Story” ka zbuluar edhe disa biseda të mjekut të ekipit, Dimosten Gjinit me futbollistët, ku Telushit i kërkohet që të mos shtojë peshë.

Biseda me Bardhin

Mjeku: Alo! Bardhi si je, si dukesh? Me këtë gripin, me këtë virusin?

Bardhi: Mirë, pa problem.

Mjeku: Po për zbatimin e programit që ju kemi dërguar?

Bardhi: Po vazhdoj, ja tani sa mbarova ushtrimet në oborrin e shtëpisë.

Mjeku: Çfarë bëre sot?

Bardhi: Ushtrimet për muskujt e poshtëm të këmbëve dhe për muskujt lart. Pak a shumë ato që na keni dhënë në program.

Mjeku: Ok!

Biseda me lojtarin Telushi.

Mjeku: Si po kalon këto ditë?

Telushi|: Mirë fare, kam ardhur tek prindërit në Vlore se kemi shtëpi private dhe e kam më të lehtë këtu.

Mjeku: Rri në karantinë, apo del?

Telushi: Deri këto dy ditë nuk kam dalë fare!

Mjeku: Ndonjë problem në familje, në këtë situatë?

Telushi: Jo jo, çdo gjë ok.

Mjeku: Po me programin qe kemi dërguar dhe mbajtjen e formës sportive?

Telushi: Deri tani po i mbaj të gjitha dhe këto që na shpjeguat ju për koronën, edhe pjesën e stërvitjes dhe unë pak minuta kam që mbarova stërvitjen. E bëj këtu se kam oborr, se kam oborr të madh jashtë shtëpisë.

Mjeku: Si e ndjen veten?

Telushi: E ndjej veten shumë mirë.

Mjeku: Kjo periudhë nuk dihet sa do shkojë dhe duhet të mbash formën sportive. Asnjë kilogram nuk duhet të vini mbi peshë.

Bisedat me lojtarët e Partizanit

(20:00-22:00)

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: