Connect with Us

Drejtori i Kukësit kërcënon Tiranën/ Të kalojmë këtë situate dhe do na shihni

Sport

Drejtori i Kukësit kërcënon Tiranën/ Të kalojmë këtë situate dhe do na shihni

Publikuar

-

Nderim Nexhipi ka folur për situatën në të cilën gjendet vendi, si ka ndikuar pauza te skuadra e Kukësit dhe objektivi pas rinisjes së kampionatit.

Në një lidhje direkte me “Fun Zone”, drejtori sportiv i verilindorëve u shpreh besimplotë se ekipi i tij ka të gjithë mundësitë për titullin kampion. Fillimisht analizoi situatën për COVID 19:

“Si për mua edhe për të gjithë shqiptarët, është një situatë e vështirë. Po e përjetojmë të gjithë për herë të parë. Por, besoj se këtu në Shqipëri reaguam shpejt me karantinën edhe pse është shumë e vështirë për të gjithë ne. Të mbajmë rregullat dhe të bëjmë më të mirat si çdo qytetar tjetër”, tha ai.

– Si do ndikojë pauza e kampionatit për lojtarët?
Të them të drejtën është një situatë e vështirë. Është pauzë e gjatë për lojtarët. Të gjithë lojtarët i kanë kushtet e domosdoshme. Është mirë për lojtarët që ishin të pezulluar apo të dëmtuar. Është një situatë e vështirë dhe duhet kohë që lojtarët të kthehen në nivelin më të mirë. Me atë që bisedova dje, kampionati duhet të mbarojë deri në 30 qershor. Kampionati ynë ka mbetur edhe 10 javë pa luajtur. Nëse kampionati ynë rinis në fund të prillit apo fillim të majit do të përfundonte normalisht.

– A u gëzuat për këtë pauzë dhe a ju penalizojnë nësë ndeshjet luhen pranë njëra-tjetrës?
Mendoj që ndërprerja e kampionatit erdhi në një moment kur nuk ishim mirë. Shpresoj që pas kësaj ekipi të reagojë sa më mirë kur të kthehemi. Kemi një skuadër të kompletuar dhe nuk varemi vetëm nga 11 lojtarë. Kemi pasur probleme me mungesat, kartonat. Futbollistët do të jenë aty për të dhënë në kontributin e tyre.

– Çfarë nuk funksionoi këtë sezon te Kukësi?
Unë s’mendoj se gjërat nuk kanë funksionuar. Mendoj që këtë ecurinë që pati Tirana, si kampionat kemi bërë kampionat të mirë pa marrë parasysh ndehsjet e fundit. Unë sezonin nuk e cilësoj që nuk ka qenë i mirë. Janë edhe 10 ndeshje e mund të ndodhë çdo gjë. Po luajmë një sezon ku nuk kemi praninë e publikut. Në ndeshjet e fundit s’kemi pasur fat me dëmtimet. Për mendimin tim, ekipi ka shumë kualitet. Ashtu si kaloi Tirana me atë ecurinë e vet, ashtu mund ta bëjmë dhe ne. Janë 9 pikë, por çdo gjë në futboll mund të ndodhë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: