Connect with Us

Dueli historik, Hidi bëhet nostalgjik dhe kujton përballjen kundër Mesit

Kombëtare

Dueli historik, Hidi bëhet nostalgjik dhe kujton përballjen kundër Mesit

Publikuar

-

Isli Hidi është një nga portierët e spikatur që ka nxjerrë skuadar bardheblu dhe që në Supeiore ka luajtur jo vetëm meTiranën, por edhe me Bylisin, Dinamon dhe Teutën vitin e shkuar.

Por, në një postim që ka bërë në “Instagram”, Isli Hidi kujton vitet e shkuara në karrierë dhe sfidën kur ka luajtur me Kombëtaren ndaj Argjentinës së Lionel Mesit, kur “gardiani” ishte në kulmin e formës së tij.

Në foto duket Hidi dhe Mesi që kërkon t’i vjedhë topin portierit aktual të skuadrës së Bylisit.

Sfida Argjentinë-Shqipëri përfundoi 4-0 për bardhekalëtrit, ndërsa Hidi është futur në fushë në të 74’ duke zëvendësuar Beqjan dhe duke pësuar dy gola, I pari nga Aguerro kur kishte vetëm pak sekonda në fushë dhe i dyti nga Tevez.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: