Connect with Us

E bujshme/ Talenti shqiptar pranë akordit me klubin e La Ligës

Sport

E bujshme/ Talenti shqiptar pranë akordit me klubin e La Ligës

Publikuar

-

Apolonia ka qenë dhe është një shkollë futbolli në Shqipëri, ndonëse në vitet e fundit fierakët kanë qenë mes elitës dhe Kategorisë së Parë. Apolonia vazhdimisht ka nxjerrë breza të talentuar që kanë luajtur edhe në nivel kombëtar, ashtu sikurse kanë spikatur edhe në skuadrat më të mira të vendit.

Apolonia ka nxjerrë edhe breza më vonë, por Odise Roshi, Keidi Bare apo dhe Berisha janë talentet më të fundit puro fierak, pa harruar edhe Sotën apo më të riun, sulmuesin Mario Gjata. Së fundmi drejtuesit e skuadrës së Leganesit kanë ndjekur edhe më të riun, 19-vjeçarin Mario Gjata.

Madje, në verë nuk është çudi që të bëjë edhe një provë në klubin spanjoll. Apolonia nuk ka si synim vetëm Superioren, por edhe që të mbushë arkat e klubit duke e pasur si prioritet akademinë vendase ku talent nuk kanë munguar asnjëherë…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: