Connect with Us

Ekipi shqiptar bën kërkesën e veçantë për tifozët/ Mos dilni nga shtëpia, po ju kapi virusi nuk vini dot në derbi

Sport

Ekipi shqiptar bën kërkesën e veçantë për tifozët/ Mos dilni nga shtëpia, po ju kapi virusi nuk vini dot në derbi

Publikuar

-

Koronavirusi tashmë është kthyer në një realitet të frikshëm edhe në Shqipëri. Në vend janë marrë masat për të mos përhapur virusin famëkeq, ndërsa aktivitet janë ndalur, mes tyre edhe futbolli. Sakaq, nuk mund të kemi ende një datë të saktë se kur do të rifilloj Kategoria Superiore dhe nivelet e kategorive të tjera.

Ndërkohë, njerëzit në çdo ditë këshillohen të qëndrojnë në shtëpi, pasi kjo është forma më e mirë për të shmangur rrezikun. Sakaq, një ftesë simpatike për të qëndruar në shtëpi ka ardhur nga klubi i Lushnjes.

Lagunarët kanë përpara ndeshjen derbi ndaj Apolonisë dhe duke e ditur sa e ndjeshme është kjo sfidë për tifozerinë, ata nëprmjet faqes së tyre zyrtare, bëjnë thirrje që mbështetësit të qëndrojnë në shtëpi pasi në të kundërt nuk do jenë në gjendje të mirë për të ndjekur nga afër skuadrën e zemrës në ndeshjen e rëndësishme ndaj fierakëve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: