Connect with Us

Ervin Skela: Nuk e dimë ç’do bëhet, ja ç’do ndodhë në Gjermani

Kombëtare

Ervin Skela: Nuk e dimë ç’do bëhet, ja ç’do ndodhë në Gjermani

Publikuar

-

Ervin Skela jeton prej vitesh në Gjermani. Ish-mesfushori po përjeton një situatë që nuk e ka hasur kurrë më parë, ashtu si të gjithë në këtë moment, kur dhe koronavirusi ka pushtuar Europën. “Jemi të izoluar në shtëpi.

Jam në Franfkurt aktualisht që po flasim, pasi këtu jetoj prej vitesh me familjen. Është një situatë e vështirë, nuk e dimë se çfarë do të bëhet…”, ka thënë fillimisht Skela në një bisedë për “Panorama Sport”.

Fantazisti që ka mbajtur edhe shiritin e kapitenit të Kombëtares, tregon se kjo situatë emergjente që ka prekur edhe Gjermaninë, e ka një të mirë.

“Jam gjithë ditën në shtëpi me çunin dhe familjen, gjëra që janë më të rëndësishmet e jetës”, u shpreh 43-vjeçari vlonjat, i cili 90 % të karrierës së tij e ka në Gjermani si lojtar, duke qenë pjesë e ekipeve si Ejntraht Frankfurt, Arminia Bielefeld, Kaizerslautern, Energie Kotbus, TUS Koblnez, Union Berlin, Ezgebrige Aue, Valdhof Manheim dhe Chemintezer.

Gjithashtu Skela ka luajtur në Serinë A me Askolin, ndërsa në Poloni me Arka Gdynia. Në kampionatin shqiptar, ku dhe nisi karrierën si lojtar në vitin 1992, ka qenë fillimisht pjesë e ekipit të vendlindjes, Flamurtarit, e më pas për një kohë të shkurtër te Tirana./Panorama Sport

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: