Connect with Us

Lajm i keq për Skënderbeun, ja çfarë pritet të ndodhë me Bregun

Sport

Lajm i keq për Skënderbeun, ja çfarë pritet të ndodhë me Bregun

Publikuar

-

Që nga merkatoja e janarit Skënderbeu është përgatitur të privohet nga shërbimet e Dejvi Bregut, por që nga ajo kohë e deri tani në gjysmën e dytë të muajit mars sulmuesi është akoma te korçarët. Drejtuesit e kanë pranuar publikisht se po punojnë për të arritur transferinimin e lojtarit më të mirë të tyre.

Para rreth dy javësh u zbulua se Bregu është pranë marrëveshjes me klubin suedez të Hamarbit dhe në pak ditë pritej të plotësoheshin të gjitha hallkat dhe të kompletohej kapërcimi i madh në karrierë i 23-vjeçarit. Megjithatë, tashmë gjithçka ka ngecur dhe Europa është e izoluar për shkak të koronavirusit, çka duket se ka ndikuar edhe në ngrirjen e negociatave mes dy klubeve.

Vështirësia për të mbyllur çështjen e dokumentacionit, por edhe të udhëtimit, ka bërë që ky operacion të shkojë drejt dështimit. Merkatoja në Suedi mbyllet pas rreth dy javësh, por situata e pandemisë sa vjen e përkeqësohet dhe e gjithë kjo anon për keq në kurriz të Bregut, por edhe të Skënderbeut. Në rast se ky operacion nuk mbyllet në këto 13 ditë korçarët rrezikojnë seriozisht ta humbasin Bregun pa nxjerrë asnjë përfitim financiar nga largimi i tij, pasi kontrata e sulmuesit përfundon këtë verë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: