Connect with Us

“Vije me armë ti, ndaj nuk protestoja”, ish-kapiteni i Teutës ngacmon ish-arbitrin e njohur

Sport

“Vije me armë ti, ndaj nuk protestoja”, ish-kapiteni i Teutës ngacmon ish-arbitrin e njohur

Publikuar

-

Teksa Kategoria Superiore është shtyrë, ish-protagonistët kanë kohë të kujtojnë kohët e vjetra. Një gjë të tillë ka bërë edhe Bledar Mancaku, ish-lojtari dhe tanimë pjesë e stafit të Teutës. Si një nga lojtarët më karizmatikë të asaj kohe, Mancaku ka “replikuar” në postimin e Ferdinand Hazisllarit.

Fotografi kishte postuar dje disa foto të vjetra nga ndeshjet e Superligës, teksa durrsaku Mancaku ka ngacmuar arbitrin Mentor Sopjani. “O Sopjan, e dinim që vije me armë para ndeshjes ti, prandaj të respektonin”. Nuk ka munguar as reagimi i ish- arbitrit, “Ku je o çun flori”, shkruan Sopjani. Mancaku nuk kursehet dhe i kthen përgjigje, teksa më herët i ka nxjerrë të “palarat” e armatosjes, sigurisht fjalë të thëna me humor.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: