Connect with Us

A meriton Tirana titullin? Telushi befason me përgjigjen e tij

Sport

A meriton Tirana titullin? Telushi befason me përgjigjen e tij

Publikuar

-

Bruno Telushi është rikthyer në Vlorë, vendlindjen e tij. Mesfushori i Partizanit po kalon ditët e karantinës në shtëpinë e prindërve dhe flet rreth situatës së pazakontë në një lidhje me emisionin “Fan Zone” në Supersport.

“Jam te prindërit e mi në Vlorë. Këtu janë kushtet më të përshtatshme, dalë edhe jashtë e stërvitem. Është shtëpi private dhe ndihem rehat. Deri tani nuk ka pasur të infektuar këtu. Shpresoj të mos ketë, jo vetëm në Vlorë, por në gjithë Shqipërinë.

Nuk kam dalë fare nga shtëpia, pothuajse fare. Për të qenë sa më i kujdesshëm, pasi frika është te familjarët. Nuk më shkuar as në mëndje të dal. Luaj më fëmijët në oborr dhe qetha edhe kokën (qesh).

Në fillim na dhanë një program për të ndjekur. Më vonë trajneri i atletikës bëri një program ku lidhemi të gjithë dhe bëjmë stërvitje, ne që kemi mundësi. Bëjmë muskuj barku, izomeri dhe çfarë mund të bëjmë me trajnerin në kushte shtëpie.

“Titulli i takon Tiranës? Nuk e di çfarë është folur, por nëse do jetë një zgjidhje të mbyllet këtu, derisa janë të parët, Tiranës i takon titulli. E mira është të luhet deri në fund, kjo është më logjike. Ajo është diçka e drejtë, nga situata që jemi. Nëse do vazhdonte gara, do ishte më e mira, pasi ka edhe ekipe që besojnë deri në fund te titulli”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: