Connect with Us

Arbitri i Superiores në hall të madh, ngec në Gjermani/ E papërballueshme, ja ç’më tha Ambasada

Sport

Arbitri i Superiores në hall të madh, ngec në Gjermani/ E papërballueshme, ja ç’më tha Ambasada

Publikuar

-

Klajdi Kola, arbitri i Kategorisë Superiore, prej dy ditësh ka mbetur në Gjermani për shkak të situatës që ka përfshirë Europën nga pandemia e virusit të ri, COVID-19. Në një lidhje direkte me emisionin “Fan Zone” në Supersport1, ai është shprehur:

“Problemi nisi që ditën e parë, pardje, nga Kopenhagen do fluturoja për në Vjenë dhe më pas në Tiranë, por u anulua. Ma ndryshuan për në Frankfurt, por Serbia i kishte bllokuar dhe nuk mund të fluturoja më pas drejt Beogradit. Kështu jam prej dy ditësh këtu.


Jam munduar të gjej zgjidhje, por ka qenë e pamundur. Dje kam gjetur një hotel të lirë, por është bërë e papërballueshme. Nuk dimë sa zgjat kjo çështje dhe është e vështirë. Ndoshta ka edhe shqiptarë të tjerë këtu, rreth aeroportit.

Kam komunikuar me institucionet shqiptare, ambasadorin dhe konsullin, dhe më kanë thënë që të pres për një tjetër njoftim. Duam informacion kur do vijë ai momenti i dytë, që të na informojnë. Jam edhe mësues dhe duhet të punoj online. Nuk e di sa do zgjasë kjo situatë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: