Connect with Us

Batha i frikësuar në kulm/ Situatë lufte, kampionati nuk mund të nisë menjëherë

Sport

Batha i frikësuar në kulm/ Situatë lufte, kampionati nuk mund të nisë menjëherë

Publikuar

-

Idriz Batha, mesfushori i Tiranës, foli sot në emisionin “Fan Zone” në Supersport 1 : “Është e vështirë për ne të jetojmë pa futbollin. E kemi ndërtuar jetën në mënyrë të atillë që çdo rrotullohet rreth punës për pasionin. Në mes është shëndeti ynë dhe i familjarëve. Nuk kishte ndodhur ndonjëherë, s’e kisha përjetuar, sikurse edhe luftën. Kjo është më e keqe, se të vjen atëherë kur nuk e pret”.

“Na është dhënë një program stërvitor. Sigurisht nuk mjafton, pasi mund të vraposh e të bësh muskuj barku, por është tjetër gjë ajo që të jep qarkullimi i topit. Kur nuk e prek topin e humbet ritmin e ndeshjeve”.

“Nuk është për t’u habitur, ajo që ka thënë Pastore për një fazë përgatitore. Do ishte perfekte, por mund të përballohet. Kur të na thonë të stërvitemi, do të duhet pak kohë të marrim veten. Nuk mund të nisë direkt kampionati, pasi është shumë e vështirë për ne”.

“Na vjen keq, pasi ishte një moment shumë i mirë për Tiranën. Ishte si një ëndërr që po e jetonim dhe e shijonim. Sikur u kthyem me këmbë në tokë. Ka edhe të mirën e vet, pasi kur të kthehemi mund të jemi akoma edhe më të uritur”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: