Connect with Us

Bota e futbollit në zi: U rrëzua në lokal, futbollisti i njohur anglez ndahet nga jeta/ Vetëm 35 vjeç

Premier Liga

Bota e futbollit në zi: U rrëzua në lokal, futbollisti i njohur anglez ndahet nga jeta/ Vetëm 35 vjeç

Publikuar

-

Cardiff City ka konfirmuar se Peter Whitingham ka ndërruar jetë në moshën 35 vjeç. Sipas BBC, ish-lojtari i Anglisë U21 shkoi në spital pasi pësoi lëndime në kokë nga rënia “aksidentale” në një bar në Barry.

Peter prej disa ditësh ishte shtruar me urgjencë në spital, por nuk arriti të mbijetonte dhe sot ka ndërruar jetë. Një gjë e tillë është konfirmuar nga klubi anglez në faqen zyrtare.

Peter Whitingham luajti për 10 vite me Cardiff, ndërsa që nga 2018 u tërhoq nga futbolli i luajtur. Për të gjithë tifozët e Cardiff, ai është konsideruar si një nga legjendat e klubit.

Njoftimi i Cardiff:

Një deklaratë zyrtare e klubit lexohet: “Është një lajm i trishtueshëm që ne duhet t’i informojmë tifozët se Peter Whitingham ka ndërruar jetë në moshën 35 vjeç.

Lajmi për vdekjen e papritur dhe të parakohshëm të Pjetrit na tronditi në themelin tonë. Dashuria jonë i shkon bashkëshortes së tij Amanda, djalit të tyre të ri dhe familjes.

Ata janë në mendimeve tona dhe, në emër të tyre, ne kërkojmë që privatësia e tyre të respektohet në këtë kohë të pamatshme mizore dhe të vështirë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: