Connect with Us

E bujshme/ Lacio përgatit dhuratën e veçantë për Strakoshën

Kombëtare

E bujshme/ Lacio përgatit dhuratën e veçantë për Strakoshën

Publikuar

-

Tomas Strakosha feston ditën e sotme ditëlindjen e tij të 25-të, teksa pritet të marrë edhe një dhuratë të rëndësishme nga Lacio.strakosha lacio

Sipas asaj që shkruan “La Gazzetta dello Sport”, presidenti Lotito dhe drejtori sportiv, Igli Tare, janë të gatshëm t’i ofrojnë rinovimin e kontratës së futbollistit.

Gardiani kuqezi do të rinovojë kontratën deri në vitin 2025, pasi ajo aktuale i skadon më verën e 2022. Gjithashtu përveç rinovimit, Strakosha do të përfitojë edhe një dyfishim të pagës së tij, teksa tani merr 1 milionë euro në sezon.

Pikërisht kjo do të ishte një dhuratë shumë e veçantë për futbollistin, në një ditë të veçantë siç është ajo e 25 vjetorit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: