Connect with Us

Fshesën në dorë dhe topin në kosh/ Lojtari i Kukësit dhuron spektakël (video)

Sport

Fshesën në dorë dhe topin në kosh/ Lojtari i Kukësit dhuron spektakël (video)

Publikuar

-

Si shumë njerëz të tjerë edhe mesfushori i Kukësit, Vesel Limaj është i izoluar në shtëpinë e tij, për shkak të Konoravirusit.

Megjithatë ndonëse është larg fushave të lojës, lojtari i verilindorëve e ka të vështirë të ndahet nga futbolli dhe aq më tepër nga topi.

23-vjeçari së fundi i është bashkuar sfidës “gol në shtëpi”, teksa ndryshe nga të tjerët ka zgjedhur një mënyrë tjetër për të shënuar gol.

Limaj në një video të postuar nga Kukësi në faqen zyrtare, shihet teksa mban një fshesë në dorë dhe sapo e shikon topin e merr atë dhe e gjuan në mënyrë spektakolare, duke e futur menjëherë në kosh.

#GolNëShtëpi Rri në shtëpi! Mbro veten dhe të tjerët! Vesel Limaj 👏🏼⚽️

Gepostet von F.K Kukësi Albania am Mittwoch, 18. März 2020

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: